ZASKLEPIANIE DZIUREK PO KOLCZYKACH
czas trwania:
od 15 minut
koszt zabiegu:
od 1200 zł
znieczulenie:
nie wymaga
obszar:
całe ciało
POZBĄDŹ SIĘ NIECHCIANYCH I NIEESTETYCZNYCH DZIUREK PO KOLCZYKACH
Piercing od wielu już lat cieszy się dużą popularnością. Jego miłośnicy ozdabiają kolczykami nie tylko uszy, ale też łuk brwiowy, usta, nos czy pępek. Niestety rezygnacja z takiej ozdoby wiąże się z pozostawieniem nieestetycznych śladów, których nie da się usunąć domowymi sposobami. Wtedy warto poprosić o pomoc specjalistę. Laserowe zasklepianie dziurek po kolczykach to skuteczna metoda, którą z powodzeniem stosujemy w naszej klinice, pozwalając pozbyć się szpecących pozostałości po kolczykach.
Usuwanie dziurek po kolczykach za pomocą lasera
Chociaż kolczyki mogą dodawać atrakcyjności, z biegiem czasu miejsce po nich może stać się rozciągnięte lub po prostu ozdoba się znudzi. W przypadku małych dziurek, gdy przez dłuższy czas nie zakładamy kolczyków, tkanka wewnątrz samoistnie zarasta, natomiast na skórze zawsze pozostaje ślad dziurki, który sam nie zniknie. Jak w takiej sytuacji może pomóc zabieg z wykorzystaniem lasera? W Nativis Clinic zasklepianie dziurek po kolczykach wykonujemy przy pomocy lasera najnowszej generacji. Wiązka laserowa w kontrolowany sposób uszkadza tkankę, pobudzając ją w ten sposób do regeneracji. W miejscu poddanym zabiegowi powstają małe ranki, które gojąc się, powodują zasklepianie nieestetycznej dziurki. Pierwsza faza zbiegu to zasklepienie niechcianej już dziurki po kolczyku, zwykle wystarczy tu przeprowadzenie jednego zabiegu. Kolejne fazy to natomiast redukcja blizny po zasklepionej dziurce. Ta procedura to najczęściej kilka kolejnych zabiegów.
Co warto wiedzieć o zabiegu?
Przy pomocy lasera można zasklepić dziurki po kolczykach, znajdujące się na całym ciele. Przeważnie zabieg wykonuje się na uszach, nosie, górnej wardze, łuku brwiowym, pępku oraz w okolicach intymnych. Trwa on około 30 minut i nie wymaga znieczulenia. Jeśli istnieje taka potrzeba, podczas zabiegu wykorzystujemy specjalną chłodziarkę, kierując strumień zimnego powietrza na okolicę poddaną zabiegowi . W przypadku dużej, rozciągniętej dziurki, stosujemy znieczulenie miejscowe. Zdarza się również, że konieczne jest założenie szwów.
Ile zabiegów należy wykonać?
To ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać zadowalający efekt, jest sprawą bardzo indywidualną i zależy od wielu czynników. Nie bez znaczenia są zdolności regeneracyjne organizmu pacjenta oraz wielkość otworu, który ma zostać poddany zabiegowi. Dla przeprowadzenia pierwszego etapu, czyli zasklepienia dziurki, zwykle wystarcza jeden zabieg. Kolejne etapy leczenia, czyli redukcja blizny po zasklepionej dziurce wiążą się z koniecznością przeprowadzenia następnych kilku zabiegów.
Czy można ponownie przekłuć zasklepione podczas zabiegu miejsce?
Zasklepione miejsca na ciele można w przyszłości ponownie przekłuć. Należy jedynie poczekać, aż wszystkie ranki w pełni się wygoją. Dzięki temu, osoby, których otwór po kolczyku uległ rozciągnięciu lub został rozerwany podczas wypadku, nie muszą rezygnować z noszenia ozdoby w tym samym miejscu.
Zasklepianie dziurek po kolczykach za pomocą lasera jest bardzo skuteczne. To krótki i nieinwazyjny zabieg, który pozwala w szybkim czasie osiągnąć zadowalające efekty.
Wskazania:
- uszy,
- nos,
- górna warga,
- łuk brwiowy,
- pępek,
- okolice intymne
ZOBACZ WIĘCEJ Na czym polega zabieg? Zabieg wykonuje się przy użyciu lasera. Wiązka laserowa w kontrolowany sposób uszkadza tkankę i w ten sposób pobudza ją do regeneracji. Po zabiegu powstają małe rany, które następnie szybko się goją. Dziurki zarastają. Zabieg laserowy ma tą zaletę, że rany szybko się goją i nie pozostawiają blizn. Czy zasklepianie dziurek boli? Zabieg nie jest bolesny. Zazwyczaj nie ma potrzeby stosowania znieczulenia. W razie potrzeby wykorzystuje się specjalną chłodziarkę, kierując strumień zimnego powierza na okolicę poddawaną zabiegowi. Ile zabiegów należy wykonać? Ilość niezbędnych zabiegów to bardzo indywidualna kwestia. Zależy od wielkości otworu oraz zdolności regeneracyjnych organizmu pacjenta. Zdarza się, że wystarcza jeden zabieg, ale zazwyczaj konieczne jest wykonanie kilku zabiegów w odstępach około 30 dni. Czy można ponownie przekłuwać leczone miejsce? Tak. Wiele osób zgłasza się z naderwaniami, które grożą całkowitym rozerwaniem skóry, np. ucha. Aby temu zapobiec zaleca się wykonać zabieg zasklepiania dziurki. Gdy tkanka w pełni się wygoi można będzie ponownie ją przekłuć. Na jakich okolicach można stosować zabieg? Zalecenia po zabiegu: Należy przestrzegać podstawowych zasady higieny, aby nie dopuścić do zakażenia ran. Zalecamy specjalne kremy wspomagające i przyspieszające proces gojenia. Przeciwwskazania: ZWIŃ OPIS
Laser można stosować na każdym fragmencie ciała, więc można usuwać dziurki z takich okolic jak: