LIPOSUKCJA LASEROWA
czas trwania:
koszt zabiegu:
znieczulenie:
miejscowe
obszar:
podbródek, brzuch, ramiona, biodra, talia, plecy, pośladki, uda, kolana, klatka piersiowa (mężczyźni)
NAJLEPSZA ALTERNATYWA DLA KLASYCZNEJ LIPOSUKCJI
Liposukcja to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej, którego zadaniem jest skuteczne pozbycie się opornej tkanki tłuszczowej. Pozwala na uzyskanie efektów, których nie dałoby się osiągnąć ćwiczeniami lub dietą. Zabieg ten może być wykonywany na całym ciele – jest używany między innymi do zlikwidowania podwójnego podbródka.
Tzw. drugi podbródek to nieestetyczny problem, który postarza twarz i rozmywa jej owal. Optycznie dodaje kilogramów nawet osobom szczupłym. Ze zgromadzonym w tym obszarze tłuszczem nie poradzimy sobie domowymi sposobami, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów – laserowa liposukcja podbródka Warszawa – NATIVIS CLINIC, przynosi spektakularne rezultaty.
Zabieg wykonywany jest za pomocą lasera i w przeciwieństwie do klasycznej liposukcji jest zdecydowanie mniej inwazyjny. Jest to stosunkowo nowa metoda redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, która jednak zdobywa coraz więcej zwolenników. Liposukcja Laserowa jest najlepszą alternatywą dla liposukcji klasycznej, wodnej oraz ultradźwiękowej. Po zabiegu pacjent szybciej dochodzi do siebie, okres rekonwalescencji jest o wiele krótszy niż w przypadku liposukcji klasycznej, a sam zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego, co również ma znaczący wpływ na zmniejszenie skutków ubocznych.
Zabieg przeprowadzany jest najbezpieczniejszym i najszybszym systemem laserowym. Pozwala w prosty mało inwazyjny sposób zredukować tkankę tłuszczową, której nie można zniwelować dietą ani ćwiczeniami. Dodatkowo laser rozpuszczając tkankę tłuszczową swoim działaniem ujędrnia skórę od wewnątrz, stymulując powstawanie nowych włókien kolagenowych. Liposukcja Laserowa jest metodą mało inwazyjną i bezpieczną, dzięki czemu stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które boją się poważnej interwencji chirurgicznej.
Jaki jest przebieg zabiegu?
Światłowód lasera, poprzez niewielkie nacięcie w skórze (najczęściej w miejscu załamań skóry), wprowadzany jest pod skórę do poziomu tkanki tłuszczowej. Promieniowanie emitowane przez laser rozbija błony komórek tłuszczowych, co prowadzi do uwolnienia ich zawartości. W ten sposób komórki tłuszczowe zostają zniszczone. W zależności od wielkości powierzchni poddanej zabiegowi, komórki tłuszczowe są wydalane z organizmu przez kilka następnych dni, podczas normalnych procesów metabolicznych.
Jeśli zabieg dotyczy większych obszarów ciała, nadmiar zniszczonych komórek zostaje odessany podczas zabiegu. Zaletą i jednocześnie przewagą lasera w stosunku do innych metod liposukcji jest fakt, że nie uszkadza tkanek, które sąsiadują z komórkami tłuszczowymi.
Po zakończonym zabiegu pacjent zakłada specjalne uciskowe ubranie i już po godzinie może wrócić do domu. Podczas całego procesu stosuje się znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zminimalizowane zostają dolegliwości bólowe.
Wskazania do wykonania zabiegu i efekty:
Lipoliza laserowa polecana jest każdemu, kto obawia się zabiegów wymagających interwencji chirurgicznej. Zabieg można wykonać na wielu partiach ciała, między innymi na podbródku, biodrach, brzuchu, ramionach, pośladkach, udach, kolanach lub klatce piersiowej. Liposukcja laserowa pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej nawet w najbardziej uciążliwych miejscach.
Wskazania:
- trudności w zredukowaniu tkanki tłuszczowej mimo diety i aktywności fizycznej
- podkreślenie kształtu sylwetki
- lokalna otyłość
Przeciwwskazania:
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- cukrzyca
- choroby serca
- ciąża i laktacja
Jakie są efekty i jak długo się utrzymują?
- redukcja tkanki tłuszczowej
- wymodelowane kontury sylwetki
- redukcja cellulitu
- ujędrniona i gładka skóra
Pierwsze efekty widoczne są po miesiącu od zabiegu, jednak ostateczny efekt osiągamy po około 3-6 miesiącach i jest on trwały.
Skutki uboczne:
Zastosowanie znieczulenia miejscowego wyklucza skutki uboczne, które są typowe dla zabiegów ze znieczuleniem ogólnym, takie jak nudności czy złe samopoczucie. Przez kilka dni po zabiegu może utrzymywać się obrzęk, zasinienie oraz niewielka bolesność okolicy poddanej zabiegowi.
Zalecenia i ograniczenia pozabiegowe:
Tydzień po liposukcji laserowej zaleca się rozpoczęcie wykonywania zabiegów drenujących i ujędrniających. Ma to na celu przyspieszenie procesu regeneracji tkanki podskórnej oraz szybsze odprowadzenie pozostałości tkanki tłuszczowej.
Przez minimum miesiąc po zabiegu należy nosić specjalne ubranie uciskowe, nie korzystać sauny, solarium, unikać dużego wysiłku oraz uprawiania sportów
ZOBACZ WIĘCEJ Na jakich częściach ciała można stosować liposukcję laserową? Zabieg liposukcji laserowej możemy wykonać na: podbródku, brzuchu, ramionach, biodrach, talii, plecach, pośladkach, udach, kolanach oraz klatce piersiowej (ginekomastia tłuszczowa u mężczyzn). Ile trwa liposukcja laserowa? Czas trwania zabiegu uzależniony jest od partii ciała, na której się odbywa. Jaki jest przebieg zabiegu? Światłowód lasera, poprzez niewielkie nacięcie w skórze (najczęściej w miejscu załamań skóry), wprowadzany jest pod skórę do poziomu tkanki tłuszczowej. Promieniowanie, które emituje laser, rozbija błony komórek tłuszczowych, co prowadzi do uwolnienia ich zawartości. W ten sposób komórki tłuszczowe zostają zniszczone. W zależności od wielkości powierzchni poddanej zabiegowi, komórki tłuszczowe są wydalane z organizmu przez kilka następnych dni, podczas normalnych procesów metabolicznych. Jeśli zabieg dotyczy większych obszarów ciała, nadmiar zniszczonych komórek zostaje odessany podczas zabiegu.Zaletą i jednocześnie przewagą lasera w stosunku do innych metod liposukcji jest fakt, że nie uszkadza tkanek, które sąsiadują z komórkami tłuszczowymi. Bezpośrednio pa zabiegu Pacjent ubiera się w specjalne uciskowe ubranie, a po godzinie może wrócić do domu. Jakie są efekty i jak długo się utrzymują? Pierwsze efekty widoczne są po miesiącu od zabiegu, jednak ostateczny efekt osiągamy po około 3 miesiącach i jest on trwały. Skutki uboczne: Zastosowanie znieczulenia miejscowego, wyklucza skutki uboczne, które są typowe dla zabiegów ze znieczuleniem ogólnym, takie jak nudności czy złe samopoczucie. Przez kilka dni po zabiegu może utrzymywać się obrzęk, zasinienie oraz niewielka bolesność okolicy poddanej zabiegowi. Zalecenia i ograniczenia pozabiegowe: Tydzień po liposukcji laserowej, zaleca się rozpoczęcie wykonywania zabiegów drenujących i ujędrniających. Ma to na celu przyspieszenie procesu regeneracji tkanki podskórnej oraz szybsze odprowadzenie pozostałości tkanki tłuszczowej. Przeciwwskazania: ZWIŃ OPIS